چگونه به فروشگاه من و هنر اعتماد کنم؟

طبق مطالعات صورت گرفته، تأييد يک فروشگاه مجازي توسط مؤسسات دولتي و يا مراکز ثالث قانوني، بيشترين تأثير در مراجعه و اعتماد خريداران به فروشگاه مجازي را دارد. در اين حالت خريدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنيت بيشتري دارد و اگر از اطلاعات شخصي وي سوء استفاده شود، مي تواند براي شکايت از فروشگاه مجازي متخلف به مراجع قانوني مراجعه نمايد.

يکي از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونيکي، ايجاد اعتماد و اطمينان در ميان کاربران خدمات الکترونيکي مي باشد. با توجه به بررسي هاي انجام گرفته، مهمترين عوامل مراجعه و اعتماد خريداران به فروشگاه هاي مجازي به شرح ذيل مي باشند:

1. شناسايي مالک فروشگاه و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال

2. کامل و صحيح بودن اطلاعات کالا يا خدمات ارائه شده

3. گارانتي محصولات و ارائه خدمات پس از فروش

4. واضح بودن روند برگرداندن کالا و باز پس گيري پول

5. محفوظ ماندن اطلاعات شخصي و مالي خريداران

6. تاييد امنيت سايت توسط يک موسسه و مرکز ملي اعتماد

در ايران مرکز توسعه تجارت الکترونيکي مسئوليت ايجاد زير ساخت هاي امنيت و اعطاي نماد اعتماد الکترونيکي به فروشگاه هاي مجازي را بر عهده دارد. اعطاي نماد اعتماد الکترونيکي براي وب سايت هاي تجاري با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهي به فعاليت فروشگاه هاي مجازي در حال انجام مي باشد. نماد اعتماد الکترونيکي به شکل يک علامت در سايت هايي که از نظر قانوني فعاليت آنان مورد تائيد است به نمايش در مي آيد. ساماندهي سايت هاي تجاري در کشور موثرترين گام براي ايجاد فضاي تجارت الکترونيکي به خصوص B2C خواهد بود. به نحوي که مردم در هنگام خريد از طريق اينترنت با اطمينان از اين که سايت ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسميت مي‌شناسند،‌ اقدام به خريد مي کنند.

 

چرا و چگونه به فروشگاه من و هنر اعتماد کنم؟

براي اعتماد به فروشگاه اینترنتی من و هنر چندين عامل وجود دارد:

1. ثبت در مركز توسعه تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت

فروشگاه اینترنتی من و هنردر مركز توسعه تجارت الكترونيكي وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسايي شده و داراي نماد اعتماد الكترونيكي مي باشد

2. ثبت در ستاد ساماندهي سايت هاي اينترنتي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي

سايت هايي در اين سامانه به تاييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مي رسند که مطالب مغاير با واقع و… ثبت نکرده باشند و همچنين اطلاعات شخصي صاحب امتياز سايت (اطلاعات شخصي از جمله آدرس، شماره تلفن، کد ملي و…) در اختيار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي قرار دارد. بنابراين سايت هاي متخلف به سرعت شناسايي و باتوجه به نوع تخلف با آنها برخورد مي گردد.

فروشگاه اينترنتي من و هنر در ستاد ساماندهي پايگاه هاي اينترنتي زير نظر وزارت ارشاد و قوه قضاييه به ثبت رسيده است و مورد نهاد هاي ذيربط ميباشد.

مي توانيد با مراجعه به ستاد ساماندهي پايگاههاي اينترنتي و وارد نمودن آدرس اينترنتي من و هنر اطلاعات ثبت شده را مشاهده نماييد.

3. تاييديه پرداخت آنلاين بانک ملت

شما مي توانيد از تمامي فروشگاه هاي اينترنتي که مجهز به سامانه پرداخت آنلاين بانک ملت مي باشند با خيالي آسوده اقدام بخريد نماييد، زيرا بانک ملت با تدابير ايمني و امنيتي خود خريد آنان را تضمين کرده و مبادلات ريالي تحت نظر و قابل پيگرد مي باشد.

4. رنکينگ فروشگاه اینترنتی من و هنردر بين سايت ها

فروشگاه اینترنتی من و هنر با توجه به عملکرد خود و ميزان بازديدهاي روزانه از آن در بين سايت هاي ايراني ، داراي رنکينگ بالايي بوده که اين مقدار روزانه و هفتگي بهبود مي يابد.

5. اعتماد مشتريان سابق فروشگاه اينترنتي من وهنر

فروشگاه اينترنتي من و هنر داري بيش از 200 مشتري ثابت در ایران می باشد، که شامل فروشندگان صنایع دستی مي شوند. مفتخريم که مشتريان، ما را به دوستان و آشنايان خود معرفي مي کنند، و ما نيز افتخار خدمت رساني به آنها را داريم. لطف مشتريان به ما با هيچ واژه اي قابل وصف نيست.